Rychlé šípy výstava Jaroslava Foglara

Rychlé šípy výstava Jaroslava Foglara Město jako přízrak / Pražské inspirace Jaroslava Foglara

Výstavu najdete v suterén Domu u Zlatého prstenu, v Týnské ulici 630/6 na Praze 1.

Výstava bude veřejnosti otevřena do 4.2. 2022 každý den od 9h do 18 h, kromě pondělí a je určena pro jednotlivce či skupiny.

Vstupné je 80 Kč, skupiny nad 10 osob 50 kč. 

Scénografická a historická část výstavy v suterénu Domu U Zlatého prstenu vás zavede do světa Stínadel, kde se můžete dostat přes Rozdělovací třídu až k Černé vodě a do kostela sv. Jakuba, kde zasedala Vontská rada. Dále pak přes Myší díru až do části Vontského století. 

IMG_3751 (1)

Čeká na vás také mnoho doprovodných aktivit:

  • Tajemná Stínadla – hra pro jednotlivce i skupiny

Cílem hry je sestavit zprávu a získat odměnu. Pátrat je možné po celou dobu konání výstavy, v šatně Domu u Zlatého prstenu si vyzvednete sadu karet a pátrací list. V úterý až pátek odpoledne je možné hru hrát zatím bez objednání, samozřejmě s dodržením všech aktuálních opatřeních.

  • Venkovní hra Stínadla

Hráči hledají podle slepé mapy Stínadel 17 míst, na kterých plní 17 úkolů. Slepou mapu si zakoupíte v pokladně za 70 kč.

Cílem hry je získat 17 stínadelských pamětních karet a vyluštit závěrečnou tajenku. Hru je třeba dokončit do 31. 3. 2022, poté bude připravena nová, navazující část hry. 

  • Odpoledne pro dětské skupiny – Pátrači ve výstavě

Na výstavě si můžete domluvit sobotní programy pro děti i dospělé k výstavě Město jako přízrak / Pražské inspirace Jaroslava Foglara. Pátrací hry s lektorským programem ve výstavě pro organizované skupiny dětí, ideální program například pro skautské kluby. 

IMG_3746 (1)

Připravila jsem pro děti další aktivity a pracovní listy, které Vám mohu se schválením Nadace Jaroslava Foglara nabídnout ZDARMA ke stažení, stáhnout si aktivity můžete po celou dobu konání výstavy, poté už nebude možné soubor získat.

 

IMG_3750 IMG_3752-2