Rychlé šípy výstava Jaroslava Foglara

Rychlé šípy výstava Jaroslava Foglara Město jako přízrak / Pražské inspirace Jaroslava Foglara

Výstavu najdete v suterén Domu u Zlatého prstenu, v Týnské ulici 630/6 na Praze 1.

Výstava bude veřejnosti otevřena do 4.2. 2022 každý den od 9h do 18 h, kromě pondělí a je určena pro jednotlivce či skupiny.

Vstupné je 80 Kč, skupiny nad 10 osob 50 kč. 

Scénografická a historická část výstavy v suterénu Domu U Zlatého prstenu vás zavede do světa Stínadel, kde se můžete dostat přes Rozdělovací třídu až k Černé vodě a do kostela sv. Jakuba, kde zasedala Vontská rada. Dále pak přes Myší díru až do části Vontského století. 

IMG_3751 (1)

Čeká na vás také mnoho doprovodných aktivit:

  • Tajemná Stínadla – hra pro jednotlivce i skupiny

Cílem hry je sestavit zprávu a získat odměnu. Pátrat je možné po celou dobu konání výstavy, v šatně Domu u Zlatého prstenu si vyzvednete sadu karet a pátrací list. V úterý až pátek odpoledne je možné hru hrát zatím bez objednání, samozřejmě s dodržením všech aktuálních opatřeních.

  • Venkovní hra Stínadla

Hráči hledají podle slepé mapy Stínadel 17 míst, na kterých plní 17 úkolů. Slepou mapu si zakoupíte v pokladně za 70 kč.

Cílem hry je získat 17 stínadelských pamětních karet a vyluštit závěrečnou tajenku. Hru je třeba dokončit do 31. 3. 2022, poté bude připravena nová, navazující část hry. 

  • Odpoledne pro dětské skupiny – Pátrači ve výstavě

Na výstavě si můžete domluvit sobotní programy pro děti i dospělé k výstavě Město jako přízrak / Pražské inspirace Jaroslava Foglara. Pátrací hry s lektorským programem ve výstavě pro organizované skupiny dětí, ideální program například pro skautské kluby. 

IMG_3746 (1)

Připravila jsem pro děti další aktivity a pracovní listy, které Vám mohu se schválením Nadace Jaroslava Foglara nabídnout ZDARMA ke stažení, stáhnout si aktivity můžete po celou dobu konání výstavy, poté už nebude možné soubor získat. 

Nakreslila jsem pro děti omalovánky Rychlých šípů a také kvízy, kde si děti mohou vyzkoušet, jak dobře Rychlé šípy znají. 

STAHUJTE ZDE: Rychlé šípy mamihele 

IMG_3750 IMG_3752-2