Aktivity s ledním medvědem

Lední medvěd a jaké aktivity si s dětmi zahrát

Na webu je pro vás a děti nachystán soubor LEDNÍ MEDVĚD - zde

V tomto PDF souboru najdete velký komplet aktivit zaměřený na hravé pohybové úkoly (rozvoj fyzické zdatnosti), počítání, učení barev, rozšiřování slovní zásoby, logické myšlení, třídění podle velikosti, malování, stříhání, tvoření, malování podle čísel a mnoho dalšího. 

Vytvoříte si navíc svou vlastní společenskou hru, díky které se děti naučí počítat, rozlišovat barvy, potrénují malování jednoduchých obrázků a vyzkouší si kvíz na téma lední medvěd. 

Děti budou stříhat, lepit, malovat, počítat, poznávat barvy, čísla. Čekají na vás také doprovodné aktivity - předlohy k lepení, stříhání, papíroví lední medvědi, malování podle čísel, malování podle ruky a mnoho dalšího. Soubor je ideální i do školky či pro prvňáčky ZŠ či jako podpora předškolní přípravy dětí.

IMG_3627

ZDARMA si můžete také stáhnout Malování s ledním medvědem

IMG_3628

Vyzkoušejte si s dětmi pohybovou hru, jak se cítí lední medvěd. 

Důsledkem globálního oteplování a táním ledovců medvědi přicházejí o přirozená stanoviště, což je pro ně důležité při lovu potravy. Podle vědců je budoucnost ledních medvědů nejistá, za poslední roky jejich populace klesla až o 40 procent. Vyzkoušejte si s dětmi jednoduchou hru. Dejte jim na zem polštářky a postupně zvětšujte vzdálenost mezi nimi. 

IMG_3630