Oslava Halloweenu

Halloween oslava a veselé tvoření s dětmi

My jsme s dětmi nikdy Halloween neslavili, až do doby, kdy jsme poznali Halloween na vlastní kůži v Londýně. Je to už 6 let zpátky a přesto tamní atmosféru cítím ještě teď. Všechny domy byly nádherně nasvícené, téměř každý dům měl výzdobu jako z pohádky a naše oči nevěděly kam pohledět dřív. Domy, které měly zapálenou dýni lákaly kolemjdoucím k návštěvě a mně osobně se na tom ze všeho nejvíce líbila ta úžasná pospolitost a družení lidí, kteří by kolem sebe jinak prošli bez povšimnutí.

 

Od té doby jsem tento svátek začala vnímat zcela jiným pohledem a ráda bych tuto atmosféru v srdci mém i chlapečků uchovala co nejdéle.

Halloween je pro mě oslava, která nám dokáže zpříjemnit podzimní, chladné večery. Nabízí nám možnost, jak si běžný den udělat nezapomenutelným. A moc bych si přála, aby si děti jednou pamatovaly co nejvíce těchto kouzelných chvil. Každoročně tak alespoň trošku halíme náš dům do "strašidelné" výzdoby (samozřejmě úměrně věku), většinou pověsíme "pavučinky" (alespoň další důvod proč nevysát ty, co mě straší celý rok), namalujeme několik netopýrů, které pověsíme na provázek a třeba na okna, nafoukneme nějaky Halloweenský balonek a pak už jdeme připravovat Halloweenské občertsvení. Všechny naše tipy najdete na našem Instagramu Mamihele. 

 

Halloweenské občerstvení:

 

  

   

A teď již k samotné zábavě. Slíbila jsem, že se s vámi o nápady na tvoření podělím, proto jsem připravila celý Halloweenský (h)rej, který si můžete pořídit v PDF souboru. Samozřejmě využijete nejen na Halloween, ale i na čarodejnice nebo třeba Harry Potter párty. 

   

A zde si můžete stáhnout soubor Halloween oslava (1), kde najdete zápichy z papíru do muffinek, puzzle z papíru a maňásky z papíru k vystřižení.