Na Svatého Martina, kouřívá se z komína

Na svatého Martina, kouřívá se z komína...

Svátek Svatého Martina sice není tak oslavovaný jako třeba Velikonoce či Vánoce, já osobně mám však všechny tyto netradiční, čímkoliv nevšední dny ráda a inspirují mě k tvoření s dětmi. Tajně doufám, že každý den, který s dětmi pojmu oslavou, tvořením, sdílením společné radosti, si budou jednou pamatovat a vzpomínat na ně s láskou. 

O svatém Martinovi se nebudu rozepisovat, protože to už za mě učinili jiní - legend a vyprávění o svatém Martinovi je na internetu mnoho a určitě o tom i vy sami pravděpodobně víte více než já. Pro mě se s tímto dnem od mala pojí příchod zimy, sníh (to už bohužel není), svatomartinská husa nebo ještě lépe rohlíčky. Datum 11.11. v dřívějších dobách symbolizovalo rozpustilost a hřích, proto my dnes budeme hřešit právě svatomartinskými rohlíčky s ořechovou náplní, půjdeme na procházku s lucerničkou a podíváme se na nějakou krátkou pohádku/legendu o svatém Martinovi. A samozřejmě nesmí chybět právě to naše oblíbené tvoření.

Nakreslila jsem si pro děti šablony na tvoření a ráda bych udělala radost i vám, tak doufám, že si tvoření užijete stejně jako my.

Pokud jste na Instagramu či Fb, budeme se moc těšit na vaše zpracování/sdílení :-).

Niky Mamihele

Šablonka ke vytištění a tvoření zdarma ZDE: Svatý Martin

 

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení