Na Svatého Martina, kouřívá se z komína

Na svatého Martina, kouřívá se z komína...

Svátek Svatého Martina sice není tak oslavovaný jako třeba Velikonoce či Vánoce, já osobně mám však všechny tyto netradiční, čímkoliv nevšední dny ráda a inspirují mě k tvoření s dětmi. Tajně doufám, že každý den, který s dětmi pojmu oslavou, tvořením, sdílením společné radosti, si budou jednou pamatovat a vzpomínat na ně s láskou. 

O svatém Martinovi se nebudu rozepisovat, protože to už za mě učinili jiní - legend a vyprávění o svatém Martinovi je na internetu mnoho a určitě o tom i vy sami pravděpodobně víte více než já. Pro mě se s tímto dnem od mala pojí příchod zimy, sníh (to už bohužel není), svatomartinská husa nebo ještě lépe rohlíčky. Datum 11.11. v dřívějších dobách symbolizovalo rozpustilost a hřích, proto my dnes budeme hřešit právě svatomartinskými rohlíčky s ořechovou náplní, půjdeme na procházku s lucerničkou a podíváme se na nějakou krátkou pohádku/legendu o svatém Martinovi. A samozřejmě nesmí chybět právě to naše oblíbené tvoření.

Nakreslila jsem si pro děti šablony na tvoření a ráda bych udělala radost i vám, tak doufám, že si tvoření užijete stejně jako my.

Pokud jste na Instagramu či Fb, budeme se moc těšit na vaše zpracování/sdílení :-).

Niky Mamihele

Šablonka ke vytištění a tvoření zdarma ZDE: Svatý Martin