Láska a aktivity pro děti

Svatý Valentýn

Kdy, kde, jak, proč tento svátek slavit? To už jste jistě četli mnohokrát a možná nepatříte k těm, kteří to slavit chtějí nebo třeba nemáte partnera, který by to chtěl slavit s Vámi? Pojďme se na to podívat očima dětí. Děti nemají přehled o tom, co přesně se jaký den slaví, proč by se to slavit mělo či nemělo.

A lásku, tu jim můžete dát najevo každý den v roce. 

 

Chtěla jsem vám nabídnout aktivitu zdarma, která vás nebude stát nic víc, než Váš čas. A to je to, co je nejen na Valentýna pro Vaše děti nejcennější. 

Láskyplné úkoly pro děti si můžete zahrát kdykoliv, kdy máte chuť si vzájemně projevit lásku pomocí hry. Povídejte si s dětmi o lásce, řekněte jim, jak moc je máte rádi a to nejen když udělají to, co právě "očekáváte", dejte jim vědět, že je máte rádi i v ty momenty, kdy se jim něco nepodaří, kdy potřebují Vaši podporu. Povídejte si i o lásce k sobě samým, je důležité, aby se děti měly rády nehledě na to, co si o nich myslí nebo co očekává jejich okolí. Budujte v dětech důvěru a lásku, užijte si vzájemnou blízkost, nejen na Valentýna, narozeniny, ale každý den. 

V souboru zdarma na vás všechny čeká:

  • hra se srdíčky, kde děti potrénují barvy, malování, počítání. Ke hře budete potřebovat hrací kostku a pastelky, pravidla hry jsou vysvětleny v souboru. 
  • aktivita hledám a najdu lásku
  • Vystřihovánky
  • přáníčko, které si děti mohou vyrobit

 

Soubor láska si stáhněte ZDE: Láska aktivity pro děti