Tvoření se Santou

Tvoření se Santou

Já vím, Santa sice nemá nic společného s českými Vánocemi, ale toto tvoření můžete pojmout s dětmi jako součást povídání o tom, jak slavíme Vánoce my a jak je slaví lidé ve světě. My máme Ježíška, v Americe mají Santa Clause, v Anglii chodí Father Christmas...

Našla jsem pár zajímavostí o vzniku Santa Clause:

Tohoto mužíka s bílými vousy  známého jako Sinterklaas přivezli do USA Holanďané již v 17.století. Jméno Santa Claus však dostal později, po roce 1809 v knize History of New York, ve kterého proslavil spisovatel Washington Irving. Stále však neměl současnou podobu a připomínal spíše námořníka v zeleném kabátu, tak vypadaly první náčrty. Symbolem Vánoc se stal až v polovině 19. století Santa Claus a do červeného kabátu Santa Clause oblékl ve svých kresbách ilustrátor Thomas Nast v roce 1863 a také jako první označil domovem Santa Clause severní pól. Ve 20. století se Santa Claus proslavil především díky reklamám Coca Coly, které běžely po celém světě. 

 A teď už se pojďte pustit do tvoření s těmito Santy, které jsem pro vás nakreslila. Děti potrénují hlavně stříhání a lepení. Čepice můžete ozdobit barevnými bambulkami. Santu s čísly můžete použít ke trénování číslic nebo jej pojmout jako netradiční adventní kalendář. 

Přeji den jako malovaný a plný úsměvů přeje Niky Mamihele

Šablonka ke stažení ZDE: Santovo tvoření

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení