Tvoření se Santou

Tvoření se Santou

Já vím, Santa sice nemá nic společného s českými Vánocemi, ale toto tvoření můžete pojmout s dětmi jako součást povídání o tom, jak slavíme Vánoce my a jak je slaví lidé ve světě. My máme Ježíška, v Americe mají Santa Clause, v Anglii chodí Father Christmas...

Našla jsem pár zajímavostí o vzniku Santa Clause:

Tohoto mužíka s bílými vousy  známého jako Sinterklaas přivezli do USA Holanďané již v 17.století. Jméno Santa Claus však dostal později, po roce 1809 v knize History of New York, ve kterého proslavil spisovatel Washington Irving. Stále však neměl současnou podobu a připomínal spíše námořníka v zeleném kabátu, tak vypadaly první náčrty. Symbolem Vánoc se stal až v polovině 19. století Santa Claus a do červeného kabátu Santa Clause oblékl ve svých kresbách ilustrátor Thomas Nast v roce 1863 a také jako první označil domovem Santa Clause severní pól. Ve 20. století se Santa Claus proslavil především díky reklamám Coca Coly, které běžely po celém světě. 

 A teď už se pojďte pustit do tvoření s těmito Santy, které jsem pro vás nakreslila. Děti potrénují hlavně stříhání a lepení. Čepice můžete ozdobit barevnými bambulkami. Santu s čísly můžete použít ke trénování číslic nebo jej pojmout jako netradiční adventní kalendář. 

Přeji den jako malovaný a plný úsměvů přeje Niky Mamihele

Šablonka ke stažení ZDE: Santovo tvoření