Hledám a najdu mír

Poslední dny přemítám a myšlenky se nezastaví.

Žili jsme všichni dlouhou dobu se strachem o zdraví, vyrovnávali se se ztrátou milované osoby, s nelehkými změnami a s očekáváním vyhlíželi jaro s nadějí na barevné, příjemné období. A najednou člověk zjistí, že místo toho přijdou ještě větší obavy, nejistoty a strach.

Člověk si říká proč???

Místo toho, aby nás pandemie semkla a začali jsme si všichni vážit toho co máme a zbylo, musí se najít tací, kteří nemají dost. Ale právě strach je to poslední, co nám pomůže. Neměla jsem teď chuť sdílet, stále bedlivě sleduji události ve světě, ale čím víc je čtu, tím více úzko mi je a nepomůžu tím nikomu. Jak říká můj manžel, pojďme obavy a strach přetavit v činy a akci.

Můžeme pomáhat, kde se dá, přikládám pár tipů - Pomoc Ukrajině: 

https://www.clovekvtisni.cz/darujte/jednorazove?amount=1000&accountId=7

https://www.darujme.cz/projekt/648

https://www.cervenykriz.eu/aktuality/ukrajina-prevzata-dalsi-pomoc

http://www.suz.cz/informace-pro-obcany-ukrajiny-інформація-для-громадян-україн/

https://www.darujme.cz/projekt/1205456

https://www.darujme.cz/projekt/1205923

https://www.darujme.cz/projekt/1205934

https://www.charita.cz/podporte-nas/darujte/v-zahranici/charita-pro-ukrajinu/

https://www.postbellum.cz/2022/02/vyhlasujeme-sbirku-na-pomoc-ukrajine/

ČAK - Česká advokátní komora

právní pomoc českých advokátů pro občany Ukrajiny, na stránkách najdete seznam advokátů, tlumočníků a překladatelů, kteří jsou ochotni pomoci.

https://advokatnidenik.cz/2022/02/25/predstavenstvo-cak-vyzyva-advokatky-a-advokaty-k-pomoci-ukrajine/?fbclid=IwAR1y6okfXVAegkIPymkgssQWpGFysFimngWCkHj1_OUiLv6DifEGOCiQEd8

Šablonka Hledám a najdu Mír - Hledám a najdu mír

Cítím se teď občas sobecky a provinile, když se mám s dětmi smát a radovat, zatím co jen kousek od nás se odehrává takové neštěstí. Ale právě proto, že nikdy nevíme, jak dlouho se můžeme na světě smát a radovat, musíme si to užít o to víc, dokud to jde. Pokud tedy budeme sdílet naše tvoření, radost a úsměv ve tváři, neznamená to, že uvnitř sebe nemám obrovskou lítost a rozhodně nebudu přehlížet to, co se kolem nás děje. Pokud tedy uvidím, jak můžeme pomoct, ráda to spolu s vámi nasdílím a pomůžeme.

S nadějí v srdci

Mamihele