Třísložkové karty "hmyz"

Kód: 542/PDF
89 Kč
Ihned k odeslání (>5 ks)
Varianta

Třísložkové karty jsou velmi oblíbenou Montessori aktivitou. Karty pomáhají dětem rozšiřovat slovní zásobu a naučit se nová slovíčka z daného tématu zábavou. Učení skrze smysly a hrou je totiž tou nejefektivnější cestou, jak děti učit nové věci. V tomto souboru najdete karty se 42 druhy bezobratlých živočichů žijících na území ČR. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Třísložkové karty Montessori, výukové 3-složkové karty

Jedná se o 42 poznávacích trojsložkových karet, v tomto případě třísložkové karty s bezobratlými živočichy, kde v souboru najdete od každého druhu vždy 3 "složky/karty" - jednu kartu se samotným obrázkem, na kterém děti zkouší poznat a správně pojmenovat obrázek/název, jednu kartu s nápisem a 1 kartu s obrázkem a názvem - tzv. kontrolní karta, pomocí které se podívají, zda určili druh správně. 

Co děti pomocí karet trénují? 

Montessori 3 složkové karty se velmi efektivně používají: 

  • rozšiřování slovní zásoby. U menších dětí by se měly představovat maximálně vždy 3 obrázky najednou, postupně přidávat další. Při této metodě je velmi důležité, aby obrázky odpovídaly co nejvíce realitě, proto se snažím ilustrace kreslit velmi realisticky. 
  • logické myšlení - děti přiřazují obrázky ke kontrolní kartě, větší děti ještě i nápisy
  • zrakové vnímání 
  • smysl pro detail 
  • menším dětem můžete názvy přečíst a zapojit tak i sluchové vnímání
  • pozornost
  • trpělivost 
  • čtení - na kartách máte tištěná písmena, se kterými se děti seznámí a osvojují si čtenářské dovednosti velmi nenásilnou a zábavnou formou

Možnosti jak karty používat: 

- na podložku vyložíte karty s obrázkem i názvem a k nim dítě zkouší přiřadit správnou kartu se samotným obrázkem a kartu se samotným textem. Toto zvládnou dokonce i děti, které ještě neumí číst, jelikož vnímají detaily, písmenka a přiřazují název jen podle toho jak vypadá, aniž by musely umět číst. Toto zrakové vnímání písmenek jim v budoucnu velmi pomůže při nácviku čtení. Děti si svou práci zkontrolují, zda se karty shodují. 

Obtížnější způsob je, že připravíte na podložku pouze samotný obrázek a cílem je přiřadit správný název, až poté se přiloží kontrolní karta s obrázkem a popiskem.

 

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: