Mik, Mik, Mikuláš

Bylo nebylo, kdysi dávno, v malém městečku, kde sníh pokrýval střechy domů jako bílý klobouk, žil svatý Mikuláš.

Mikuláš byl laskavý a milý muž, který miloval děti a rád jim dělal radost.

Každý rok, když se blížily první mrazy a v ulicích se rozzářily svíčky, Mikuláš se připravil na svou cestu. Oblečený v dlouhém červeném plášti, s bílou bradkou a stříbrnou holí se vydával do městeček a vesniček, aby obdaroval děti sladkostmi a malými dárky.

Dětí bylo hodně a Mikuláš potřeboval šikovné pomocníky. Doprovázeli ho jeho přátelé...

Trochu zlobivý, ale v srdci dobrý čert, který nosil dlouhý kabát, černé boty a špičaté rohy. Čert vždy dobře věděl, že každé dítě má své dobré stránky, proto často "zlobivým" dětem dával k sladkostem navíc ještě trochu uhlí, brambory a dobře míněnou radu, jak se stát lepším člověkem.

Anděl, ten slovo "zlobivé" neměl příliš v lásce. Všiml si totiž, že děti "nezlobí", oni jen moc touží po pozornosti, lásce a času se svými nejmilejšími. Taky moc rády zkouší, co vše se může a nemůže a jak jinak to zjistit, než to vyzkoušet! Děti mají svůj kouzelný svět, ve kterém například to, že plivou na ostatní děti nemusí znamenat, že zlobí a jsou špatně vychované, to si jen třeba zrovna hrají na draka, co chrlí oheň! Nebo když počmárají zeď, chtěly vám v tu chvíli nakreslit ten nejkrásnější obrázek, co zrovna dovedou. Takové "zlobivé" dítě se možná jen snaží říct: "Podívej se na mě, potřebuji tě." 

Mikuláš, čert a anděl v naší pohádce nerozděluje děti na hodné a zlobivé,  zkrátka každý máme snazší a těžší chvíle, kterými si všichni musíme projít.

A my vám všem přejeme, abyste měli co nejvíce těch krásných, pohodových chvil plných lásky a radosti s vašimi nejmilejšími. 

Dětem přinášíme Mikulášské tvoření zdarma pro radost. 

Stáhněte si materiál ZDE.

Více lumpáren se skřítky najdete ZDE.