Vánoční zlobivý skřítek - Elfí pohádka

Vánoční "zlobivý" skřítek - Elfí pohádka 

Vánoční skřítek, který poslední roky zavítal i k nám do Česka, pochází původně ze Spojených států. 

Tato tradice byla založena na základě knihy "The Elf on the Shelf: A Christmas Tradition", kterou napsaly Carol Aebersold a její dcera Chanda Bell v roce 2005. Příběh vypráví o skřítkovi, který během adventní doby sleduje chování dětí a každý večer hlásí Santa Clausovi, jestli byly děti hodné nebo zlobivé.

Než začnete pohádku číst, dejte za úkol dětem, ať počítají (třeba na prstech rukou), kolikrát v pohádce zazní jméno Elfí :-) 

Za sedmero horami a sedmero řekami, v zemi, kde sníh nikdy neroztaje, žije jeden malý, rošťácký skřítek.

Jmenuje se Elfí a je to skřítek velmi zvláštní. Není to totiž obyčejný skřítek, je kouzelný s širokým úsměvem a špičatými oušky. 

Elfí je velmi zvědavý a rád objevuje nové věci. Každý rok těsně před Vánoci ho Santa pověří úkolem: "Elfí, potřebuji tvoji pomoc. Chci, abys každý den hlídal děti a večer mi přišel říct, jestli byly hodné nebo zlobivé."

Elfí miluje dobrodružství a tak každý rok cestuje z domu do domu a schovává se na různých místech, aby děti nevěděly, že je pozoruje. Někdy se schovává na poličce, jindy mezi hračkami nebo dokonce na záchodě přikrytý toaletním papírem!

Každý večer pak létá zpět k Santovi a vypráví mu o všem, co viděl.

Ale Elfí není jen dozorce a hlídač.  Je to také velký šprýmař. Rád dělá drobné neplechy a lumpárny. Ze všeho nejraději ujídá cukrovíčko, baští popcorn nebo opéká maršmelouny nad svíčkou. Maršmelouny pak totiž voní hned dvakrát tak dobře. 

 

Nevěřili byste, jaká je bžunda převrácení hrníčku nebo rozházení ponožek. A co teprve takový hodobóžový houpáníčko na lustru v kuchyni. Zkrátka Elfí miluje, když dělá lumpačiny a přináší dětem radost. Ví totiž, že Vánoce nejsou jen o tom být hodný, ale také o radosti, lásce a smíchu.

Děti Elfího zbožňují...Každé ráno s nadšením hledají, kde se tentokrát skřítek schovává a smějí se jeho rošťárnám.

A Elfí? Ten je šťastný, že může být součástí vánočního kouzla celých 24 dní od začátku prosince až do Štědrého dne. 

Co myslíte děti, objeví se letos Elfí i u vás?

Omalovánku si stáhnete zdarma ZDE. 

 

Přichystala jsem pro vás soubor Vánoční skřítek a 24 lumpáren, díky kterému připravíte dětem krásné překvapení v podobě skřítkových lumpáren každý den takřka bez práce. 

Soubor koupíte ZDE za 119 Kč. 


Případně by se dětem mohly líbit skřítkové omalovánky 59 Kč ZDE.